top of page

​OKULUMUZ

Sevgili İzmir Atatürk Liseliler,

                         

1888 yılından bugüne kadar  eğitimde öncü olan, kıvançla, gururla ve başarıyla yoluna devam eden okulumuz her zaman övgüye değer çizgisini korumaktadır. Türkiye’nin ve dünyanın her yerine yayılan mezunlarıyla gururlanan, başarılı projelere imza atan İAL İzmir’ in en gözde eğitim kurumu olmaya devam etmektedir.

 

Yöneticileri, öğretmenleri, öğrencileri ve mezunlarıyla İzmir Atatürk Lisesi'nin geçmişine, bugününe ve geleceğine katkısı olan, bu soylu çınarın gölgesinde yetişen, bu basamakları tırmanan  ve okulumuzda ayak izi olan herkese minnettarız.

 

 

MUDUR.JPG

2009 yılından itibaren İzmir’ deki Anadolu Liseleri arasında 9. sınıfa gelen yüksek puanlı öğrenci sıralamasında aldığımız ve halen devam ettirdiğimiz birinciliğimizi, 2014 YGS tüm puan türlerinde İzmir Anadolu Liseleri arasında elde edilen birinciliğimizi daha büyük başarılarla taçlandırmak için canla başla çalışıyoruz.

 

​Her zaman Atatürk’ün gösterdiği BİLİM VE AKIL YOLUNDA ilerleyen öğrencilerimizin, mezunlarımız gibi en yüksek başarılara ulaşacaklarından eminiz.

 

19. y.y. dan gelen tarihi misyonunu 21. y.y. bilim çağına ve gelecek daha nice asırlara taşıyacak öğrenci ve öğretmenlerimizle gururluyuz. Daha başarılı, daha çağdaş ve daha mutlu bir Türkiye için her zaman bilim, kültür ve sanat yolunda eleleyiz.

 

Ebediyen var olsun İzmir Atatürk Lisesi.

​Y U R T T A    A T A T Ü R K     D Ü N Y A D A     A T A T Ü R K

 

Ahmet YILMAZ

İzmir Atatürk Lisesi Müdürü

bottom of page