top of page

ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Ülkemizin tanınmış komedyenlerinden biri yıllar önce bir reklam filminde " eğitim şart" dediğinde hepimiz çok gülmüştük. Ancak şimdi toplumumuzun, ülkemizin, dünyanın ve insanlığın geldiği duruma üzülerek bakarak düşünüyoruz ki o zamanlar biz ağlanacak halimize gülmüşüz. Bugün geldiğimiz ve Tüm dünyayı karanlığa, çatışmaya ve ayrışmaya sürükleyen bir ortamda yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen direnmek için hala bir umudumuzun var olduğunu düşünüyoruz. Ülkemiz ve insanlık için Belki de son bir umut: Çağdaş, müspet bilime, kültüre ve fırsat eşitliğine dayalı bir eğitim.

 

Değerli Öğretmenlerimiz,

Bu umudu yaşatma konusundaki en büyük güvencemiz ise Sizlersiniz. Hedefini çağdaş uygarlıklar seviyesine ulaşmak olarak belirlemiş, yurtta ve dünyada barışa inanan, Cumhuriyetimizin kurucusu ve başöğretmeni Mustafa Kemal Atatürk'ün de açıkça belirttiği gibi gelecek nesil Siz değerli öğretmenlerin eseri olacak ve ancak Sizler sayesinde kin, öfke, bağnazlık ve nefretten uzak, sevgi, hoşgörü, sağduyu, barış ve özgürlükten yana tavır koyacak fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir gençlik yaratmak ve güzel günler görmek mümkün olacaktır. Bu kutsal ve zorlu görevinizde Sizlere sonsuz başarılar dileriz. Bilmenizi isteriz ki başarıya ulaşabilmeniz adına maddi ve manevi güçlüklerden rotasyon baskısına,  performans değerlendirmelerinden sendikal hareketlere, artık her yıl yap boz tahtasına dönüştürülen çarpık eğitim sistemine kadar yaşadığınız tüm sıkıntılarda yanınızdayız ve gelişmelerin takipçisiyiz.

Bu anlamlı günde okulumuzun ve ülkemizin eğitimine katkı koymuş, bugün aramızda olmayan tüm öğretmenlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, Siz değerli öğretmenlerimize bugüne kadar vermiş olduğunuz ve bundan sonra fedakarca vermeye devam edeceğiniz tüm emekler için şükranlarımızı sunuyor ve önünüzde saygıyla eğiliyoruz.

 

Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

 

İAL Mezunları Derneği Yönetim Kurulu adına Murat Saraç

bottom of page