top of page

125. YIL FUTBOL MAÇI

İddaa Rakipbul İzmir Ligi'nin katkılarıyla İzmir Atatürk Lisesi'nin 125. yılının şerefine oynanan maçta Mezunlar ve şuan öğrenim gören öğrenciler karşı karşıya geldi. Zevkli, eğlenceli, çekişmeli ve centilmence geçen mücadelenin ardından iki takımda sahadan 6-6 beraberlik ile ayrıldı.

GOL DÜELLOSU

 

Bu zevkli maça öğrenciler adeta 1-0 önde başladı. Maçın henüz 2. dakikasında Enver ile öne geçen öğrenciler, 6. dakikada Mustafa'nın golü ile bir anda farkı 2'ye çıkardı. Mezunlar bu gollere 7 dakika sonra 13. dakikada Orçun ile karşılık verdi. Bugolün hemen ardından öğrenciler adına sahneye çıkan Mustafa durumu 3-1'e getiren golü kaydetti. Mezunlar adına Onur attığı gol ile skoru 3-2'ye getiren isim oldu. İlk yarının son anlarına girilirken mezunlar adına sahneye çıkan Rafi Danon skorda eşitliği sağlayan isim oldu ve ilk yarı 3-3 sona erdi. İkinci yarıya da etkili başlayan mezunlar 34. dakikada Orçun'un attığı mükemmel gol ile öne geçti. Bu golden 1 dakika sonra sahneye çıkan Mustafa takımına beraberliği getirse de aynı dakika içinde Mehmet mezunları tekrar öne geçiren golü attı(5-4). Geriye düşen öğrenciler 46. dakikada Zihnican'ın attığı akıl dolu gol ile tekrar eşitlik sayısını buldu. Bu golün 1 dakika sonrasında oyuna sonradan girip etkili bir oyun sergileyen Mehmet mezunları tekrar öne geçirse de mücadelenin son dakikalarında gol perdesini açan Enver perdeyi kapatan isim oldu ve bu zevkli müsabaka 6-6 eşitlik ile sona erdi.

 

ÖĞRENCİLER İYİ DİRENDİ

 

Öğrenciler adına kalede mücadele eden Göktürk Cinel maç boyunca çok güzel kurtarışlara imza attı ve takımını ayakta tutan isim oldu. Savunmada oynayan Ozan Karaca maç boyunca hep oyunun içinde kaldı kritik müdahaleleri ile rakiplerine durdemeye çalıştı. Bir diğer savunmacı Egehan Eren savunma kontrolünü hiç elden bırakmadı. Ataklara katılmayan isim, savunmanın sigortası oldu. Orta sahada savunmaya yakın oynayan Zihnican Paslı mücadeleci ve hırslı oyununu bir gol atarak süsledi. Sahada basmadık yer bırakmayan isim mücadelesi ile alkış aldı. Maçın ilk yarısında forma giyen ikinci yarıda yerine Onat Doruk Pamukçu'ya bırakan. İzmir Atatürk Lisesi müdürü Nuri Çiftçi, orta sahada sahne aldı. Takımı atağa çıkarken devamlı gerilere gelip öğrencilerine tek paslarla boş alan yarattı. Uzak mesafelerden de attığı etkili şutları ile alkışı hak etti. Orta sahada forvete yakın oynayan Enver Bilen Sönmez, rakip oyunculara yaptığı pres ve forvetteki arkadaşlarına attığı ara pasları ile dikkat çekti. 2 güzel gol atan isim performansı ile göz doldurdu. Forvette oynayan Mustafa Bayın sahanın gole en yakın oyuncusu olarak dikkat çekti. Her pozisyonun içinde bulunan isim güzel oyununu 3 gol ile süslemeyi başardı. Oyuna ikinci yarıda dahil olan Onat Doruk Pamukçu savunmada kritik müdahaleleri ve hava hakimiyeti ile dikkat çekti. Kademeye girişlerdeki başarısı ile rakip oyunculara dur demeyi bildi.

 

MEZUNLARIN ENERJİSİ TÜKENMEDİ

 

Mezunlar adına kalede görev alan Cenk Kılıç birebir pozisyonlardaki doğru zamanlamaları ile alkış aldı. Güzel kurtarışlara imza attı. Defansta mücadele eden Güneş Cide basit ve risksiz bir oyun anlayışı ile sahada yer aldı. Kazandığı topları hızlı ve basit bir şekilde arkadaşlarına ulaştırdı. Savunmada oynayan diğer isim Erdi Kirez yaptığı bindirmeleri ile rakip takım adınaçok tehlikeli oldu. Savunma görevini de aksatmayan isim başarılı bir mücadele sergiledi. Orta sahada mücadele eden Orçun Selçuk rakip ataklarında kritik müdahalelerinin yanı sıra tek pasları ile göz doldurdu. 34. dakikada attığı mükemmel gol ile klasını gösterdi. Orta sahada oynayan diğer isim Namık Marmara savunmadan ileri çıkışlarda topu ileri taşıyan isim olarak dikkat çekti. Attığı akıl dolu paslarının yanı sıra girdiği gol pozisyonları ile mezunların etkili isimlerinden oldu. Orta sahada forvete yakın oynayan Onur Kuruoğlu, maç boyunca çalışkan görüntüsü ile beğeni topladı. Hücumdaki etkinliğinin yanı sıra savunmasına da yardım etmeyi ihmal etmedi. Forvette oynayan Rafi Danon kanatlara açılarak aldığı toplarda driblingleri ile tehlikeler yaşattı. 1 gol atan isim çalımları ve son vuruşları ile mezunlar içinde gole en yakın isimlerden oldu. Oyuna ikinci yarıda giren ve iki gol kaydeden Mehmet Şimşek takımına hareketlilik getiren isim oldu. Hırslı ve güçlü yapısı ile rakip savunmacılara zor anlar yaşattı.

 

Maçın Golü: Mücadelenin 34. dakikasında ceza sahasının dışından yaptığı sert ve düzgün vuruşla topu ağlara gönderen Orçun Selçuk'un golü maçın golü seçildi.

MAÇ ÖNCESİ YORUMLAR
MAÇIN ÖZETİ
ÖĞRENCİLER VE MEZUNLAR

Öğrenci Kadrosu: Egehan Eren, Enver Bilen Sönmez, Göktürk Cinel, Mustafa Bayın, Nuri Çiftçi (Dönemin Okul Müdürü), Onat Doruk Pamukçu, Ozan Karaca, Zihnican Paslı

 

Mezun Kadrosu: Cenk Kılınç, Erdi Kirez, Güneş Cide, Mehmet Şimşek, Namık Marmara, Onur Kuruoğlu, Orçun Selçuk, Rafi Danon

bottom of page